KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12277062

nr 1227 7062

Leonard Wiedh

(1866-1938), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap med hus. Signerad, daterad 1897. Olja på duk, 45x66 cm

Leonard Wiedh, svensk målare född 1866, död 1938.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 7 januari 2019
kl 20:40:33

Leonard Wiedh

Läs mer om Leonard Wiedh